Langenud ja hukkunud metsavendade 
nimekiri 1944-78

Nimekiri sisaladab kõik praeguseks hetkeks nimeliselt teada olevad isikud, kes võitlesid relvastatult Nõukogude okupatsiooni vastu Eesti territooriumil pärast rinde üleminekut 1944. aasta septembris-oktoobris.
Praegu on nimeirjas üle 1700 nime. Puudu on veel vähemalt tuhat.


Metsavendadeks kutsute hulka on arvatud nii salkades kui üksikult tegutsenud partisanid, nende relvastatud abilised, välisriikidest Eestisse saabunud luurajad, kes olid relvastatud ning kelle ülesanne oli luua kontaktid siinse relvastatud vastupanuga. Nimekirja on võetud ka viimase Eesti territooriumil loodud seadusliku valitsuse liikmed.

Langenutena on käsitletud ka arreteeritud ning surmamõistetud või laagrites hukkunud metsavennad. Samuti isikud, kes ei olnud otseselt metsavennad, kuid langesid lahingus, milles metsavennad võitlesid julgeoleku üksustega - sellistel puhkudel on tavaliselt tegemist metsavendade aktiivsete abilistega ning nad on igal juhul sissisõja langenud. Nimekirja on kantud ka metsavennad, kes surid vabadena kodumaa metsas vaenlasele alistumata.

Nimekirjas on praegusel kujul antud järgmised andmed: isiku nimi, sünniaeg, auaste, langemise või arreteerimise paik, viide informatsiooni päritolule. Sageli nimetatud "F. 131" tähistab RiigiarhiiviFiliaais Tõnismäel asuvat KGB arhiivi fondi nr. 131 - eriteated.

Nimekiri on antud alfabeetilises järjekorras jaotatuna enam-vähem hõlpsasti vaadledavatele lehekülgedele. Et leida nime, mida otsite, tuleb minna vastavat perekonnanime esitähte sisaldavale leheküljele, vajutada "ctrl+f" ja kirjutada otsitav nimi ilmuvassse aknasse.

Täpsem selgitus nimekirja juurde: Po Patria II eessõnast

Aap - Aunver
Babmerg - Evert
Feliks - Hiiesalu
Hirson - Jõela
Jõesaar - Kalt
Kalter - Kibar
Kibena - Koor
Koort - Kuusk
Kõiv - Leetmaa
Leetsaar - Luik
Lukk-Meristu
Mets - Mäe
Mäekõiv - Nõmm
Nõmmik - Paul
Paumets - Pomerants
Pomm - Püss
Pütt - Reitel
Remmelgas - Saar
Saareoks - Sikk
Sild - Tamjärv
Tamm - Tobias
Toht - Uus
Uus - Viira
Viirma - Üts

Anonüümsed langenud

 

tagasi