Langenud ja hukkunud metsavendade
nimekiri 1944-78

Nimekiri sisaladab kõik praeguseks hetkeks nimeliselt teada olevad isikud, kes võitlesid relvastatult Nõukogude okupatsiooni vastu Eesti territooriumil pärast rinde üleminekut 1944. aasta septembris-oktoobris.
Praegu on nimeirjas üle 1700 nime. Puudu on veel vähemalt tuhat.
Metsavendadeks kutsute hulka on arvatud nii salkades kui üksikult tegutsenud partisanid, nende relvastatud abilised, välisriikidest Eestisse saabunud luurajad, kes olid relvastatud ning kelle ülesanne oli luua kontaktid siinse relvastatud vastupanuga. Nimekirja on võetud ka viimase Eesti territooriumil loodud seadusliku valitsuse liikmed.
Langenutena on käsitletud ka arreteeritud ning surmamõistetud või laagrites hukkunud metsavennad. Samuti isikud, kes ei olnud otseselt metsavennad, kuid langesid lahingus, milles metsavennad võitlesid julgeoleku üksustega - sellistel puhkudel on tavaliselt tegemist metsavendade aktiivsete abilistega ning nad on igal juhul sissisõja langenud. Nimekirja on kantud ka metsavennad, kes surid vabadena kodumaa metsas vaenlasele alistumata.

Nimekirjas on praegusel kujul antud järgmised andmed: isiku nimi, sünniaeg, auaste, langemise või arreteerimise paik, viide informatsiooni päritolule. Sageli nimetatud "F. 131" tähistab RiigiarhiiviFiliaais Tõnismäel asuvat KGB arhiivi fondi nr. 131 - eriteated.

Nimekiri on antud alfabeetilises järjekorras jaotatuna enam-vähem hõlpsasti vaadledavatele lehekülgedele. Et leida nime, mida otsite, tuleb minna vastavat perekonnanime esitähte sisaldavale leheküljele, vajutada "Ctrl+f" ja kirjutada otsitav nimi ilmuvassse aknasse.

Täpsem selgitus nimekirja juurde: Po Patria II eessõnast
[loe siit]

 

[Aap - Aunver]
[Babmerg - Evert]
[Feliks - Hiiesalu]
[Hirson - Jõela]
[Jõesaar - Kalt]
[Kalter - Kibar]
[Kibena - Koor]
[Koort - Kuusk]
[Kõiv - Leetmaa]
[Leetsaar - Luik]
[Lukk - Meristu]
[Mets - Mäe]
[Mäekõiv - Nõmm]
[Nõmmik - Paul]
[Paumets - Pomerants]
[Pomm - Püss]
[Pütt - Reitel]
[Remmelgas - Saar]
[Saareoks - Sikk]
[Sild - Tamjärv]
[Tamm - Tobias]
[Toht - Uus]
[Uus - Viira]
[Viirma - Üts]

[Anonüümsed langenud]

Avalehele
Metsavennad tänapäeval
Kes on metsavennad?
Metsavendade juhid
Langenute nimekiri
KGB dokumendid
Mõrvaragendid
Kylalisraamat
Sisside lingid
Kirjutised
Uudised
Pildid