METSAVENNNA TALU

Metsavenna talu asub Vastse-Roosas, Mõniste vallas Võrumaal. Talu peremees  on Meelis Mõttus. Meelis on metsavenna poeg ja praegu kohaliku elu liider. Viimastel kohalikel valimistel sai ta Mõniste vallas kõige rohkem hääli. Metsavenna talus peetakse "Metsavenna poodi".   Talus saab ka ööbida metsavenna punkris.

TALU ÜRITUSED:

METSAVENDLUST TUVUSTAV RETK PERELE
Kevadeti ja suviti kokkuleppel peremehega

PUNKRILAHING
Kevadeti

ETENDUS

Augustist 2001 on talus avatud SISSI PUBI

Info Metsavenna talus toimuva kohta:
"Metsavenna poest" kell 10.00-17.00

telefonil 078 91 280
või mobiiltelefonil 050 30 850
Faks: 078 91 294

 

vaade talule punkritest.jpg (85348 bytes)
Vaade talule punkrite juurest

Ööbimisvõimalustest Metsavenna talus kirjutas hiljuti "Eesti Päevaleht":

Öö metsavennana punkris

Võrumaal, täpsemalt peaaegu Eesti-Läti piiri ääres, on kummaline metsatukk, kus otse maa alt ilmuvad nähtavale peanupud. Ei ole need vennad Voitkad, vaid hoopis ajutiselt metsavendadeks hakanud linnasaksad.

Mõniste vallas Vastse-Roosa külas Metsavenna talus askeldab ringi heledapäine ja naerusuine peremees Meelis Mõttus (35). Tema pea lõikab nagu koorelahutaja, headest ideedest, millega turiste kohale meelitada, mehel juba puudu ei tule. Kuna tegemist on endise metsavenna poja ning läbi-lõhki isamaalise inimesega, siis peab ta oma pühaks kohustuseks metsavendluse mälestuse säilitamist.

Linnast jalga lasknud bürooinimest ootab selles talus üsna eksootiline puhkamisvõimalus. Paari-kolme meetri sügavusel maa sees ööbimine pole ilmselt meile kellelegi igaöine tegevus.

"Punkrid on ehitatud endise metsavenna Alfred Käärmanni näpunäidete järgi," räägib Meelis Mõtus. "Sel suvel sai need võistluse korras valmis tehtud. Seitse neljaliikmelist meeskonda kaevas, nii et turjad märjad. Innuga tehti tööd. Tööriistadeks olid kaks labidat ja üks kirves. Võistlus kestis üks tund ja nelikümmend seitse minutit. Vahepeal käidi peki, leiva ja Metsakohinaga (kohalik puskar) keha kinnitamas. Punkrid said umbes kolm meetrit laiad ja kaks meetrit sügavad." (Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel.php3?ID=1&grupp=22&kuupaev=1999-09-11)

 

tourest99.jpg (107827 bytes)

Pildil  vasakult metsavennad Alfred Käärmann, Enno Hernits ja taluperemees Meelis Mõttus Tourestil 99'

Metsavenna talu on välja kuulutanud ka metsavenna muuseumi projekteermiskonkursi

Vaata pilte