Riigikohus ei votnud NKVD hävitusagendi kaebust arutusele

TALLINN, 6. detsember, BNS - Riigikohtu loakogu ei andnud kolmapäeval menetlusluba kolm metsavenda tapnud ning seetottu inimsusevastastes kuritegudes süüdi moistetud endise NKVD hävitusagendi Karl-Leonhard Paulovi kaebusele.

Kuna riigikohtu loakogu ei andnud Paulovi (76) kassatsioonkaebusele luba, siis jäi jousse ka talle määratud kaheksa-aastane vanglakaristus, ütles BNS-ile riigikohtu pressiesindaja.

Paulov kaebas riigikohtusse Tartu ringkonnakohtu 5. oktoobri otsuse, millega jäi jousse tema süüdimoistmine inimsusevastastes kuritegudes Polva maakohtus.

Kuigi ringkonnakohtu otsus joustus selle kuulutamisest, ei voetud Paulovit veel vahi alla ega saadetud teda vanglasse oma karistust kandma.

Paulovi kriminaalasi oli ringkonnakohtus arutusel juba teist korda, sest märtsis tühistas riigikohus eelnevad kohtuotsused ning saatis tema süüasja Polva maakohtule uueks arutamiseks.

Kaitsepolitsei süüdistuse järgi tappis varjunime Välk all tuntud Paulov 1945. aasta 18. oktoobril Polvamaal Veriora valla metsas metsavend Aleksander Sibula ning 1946. aasta 27. oktoobril samas vallas Viluste külas metsavennad Alfred ja Aksel Pärli, pannes nii toime inimsusevastased kuriteod.

Kaitsepolitsei tegi Paulovi kriminaalasja eeluurimise käigus kindlaks mitu ENSV julgeolekuorganite kaadritöötajat, kes olid seotud hävitusagentide värbamise ja juhtimisega, kuid koik nad on praeguseks kas surnud voi Eestist lahkunud.