Kohus jättis metsavendade tapja karistuse muutmata

TALLINN, 5. oktoober, BNS - Tartu ringkonnakohus jättis neljapäeval muutmata endise NKVD hävitusagendi Karl-Leonhard Paulovi süüdimoistmise inimsusevastastes kuritegudes ning jättis samaks talle määratud kaheksa-aastase vanglakaristuse.

Tartu ringkonnakohus ei rahuldanud Paulovi (76) kaitsja vandeadvokaat Peeter Järve apellatsioonkaebust, milles ta tahtis oma kaitsealuse oigeksmoistmist voi talle tingimisi karistuse määramist.

Kuigi ringkonnakohtu otsus joustub selle kuulutamisest, ei voetud Paulovit veel vahi alla ega saadetud teda vanglasse oma karistust kandma.

Paulovil on voimalik ringkonnakohtu otsus kaevata ühe kuu jooksul edasi riigikohtusse, kuid selle arutusele votmise otsustab eelnevalt riigikohtu loakogu.

Polva maakohus moistis Paulovi inimsusevastaste kuritegude eest vangi 29. juunil, kuid jättis ta kuni kohtuotsuse joustumiseni allkirja vastu vabadusse.

Paulovi kriminaalasi oli ringkonnakohtus arutusel juba teist korda, sest märtsis tühistas riigikohus eelnevad kohtuotsused ning saatis tema süüasja maakohtule uueks arutamiseks.

Kaitsepolitsei süüdistuse järgi tappis varjunime Välk all tuntud Paulov 1945. aasta 18. oktoobril Polvamaal Veriora valla metsas metsavend Aleksander Sibula ning 1946. aasta 27. oktoobril samas vallas Viluste külas metsavennad Alfred ja Aksel Pärli, pannes nii toime inimsusevastased kuriteod.

Kaitsepolitsei tegi Paulovi kriminaalasja eeluurimise käigus kindlaks mitu ENSV julgeolekuorganite kaadritöötajat, kes olid seotud hävitusagentide värbamise ja juhtimisega, kuid koik nad on praeguseks kas surnud voi Eestist lahkunud.