NKVD mortsukagent ei ole süüdi inimsusevastastes tegudes

TALLINN, 13. detsember, BNS - Tartu ringkonnakohus jättis esmaspäeval muutmata kolme metsavenna tapmises süüdi moistetud NKVD hävitusagendi Karl-Leonhard Paulovi karistuse ja otsustas, et mees ei ole süüdi inimsusevastastes tegudes.

Ringkonnakohus ei rahuldanud prokuröri protesti, kes tahtis Paulovi (75) süüdimoistmist inimsusevastastes kuritegudes ning talle tapmise eest määratud kaheksa-aastase vanglakaristuse täitmisele pööramist.

Polva maakohus kvalifitseeris 26. oktoobril Paulovile kaitsepolitsei poolt esitatud süüdistuse inimsusevastastes kuritegudes ümber tahtlikuks tapmiseks raskendavatel asjaoludel ning määras vanglakaristuse, mida mees aga oma kuritegude aegumise tottu kandma ei pea.

Prokurör voib ringkonnakohtu otsuse peale esitada riigikohtule kassatsioonprotesti ühe kuu jooksul.

Kaitsepolitsei süüdistuse järgi tappis varjunime Välk all tuntud Paulov 1945. aasta 18. oktoobril Polvamaal Veriora vallas metsas metsavend Aleksander Sibula ning 1946. aasta 27. oktoobril samas vallas Viluste külas metsavennad Alfred ja Aksel Pärli.

Kaitsepolitsei tegi Paulovi kriminaalasja eeluurimise käigus kindlaks mitu ENSV julgeolekuorganite kaadritöötajat, kes olid seotud hävitusagentide värbamise ja juhtimisega, kuid koik nad on praeguseks kas surnud voi Eestist lahkunud.

Baltic News Service

tagasi