ÜHE MEHE SUVEPUNKER

 

Võib olla esiküljelt lahtine nelja postiga või kinnine nelja postiga nagu mul oli.

Joonisel on näidatud lahtise esiseinaga, mida saab vajadusel ka sulgeda laepalgi külge kinnitatud rippuva presentkattega.

Viienda posti paigaldamisega saab osa esiseinast kinni ehitada, jättes vaid 3-5 posti vahele ukseava, mis suletav presendiga.

Sel juhul saab esiseina külge ehitada lauakese ja selle kohale katuse sisse jätta aknakese, mida katta paksu klaasiga.

Kõik seinapalgid tõmmatakse püstpostide külge kinni püstvarbade ja traatsidemete abil nagu näha ka joonisel. Seinapalkide vahele tuleb panna ohtralt sammalt, mis väljastpoolt jääb tolknema, seestpoolt silutakse terava kirvega.

Rippuv sammal väljaspool varjab palkseina ja moondab hästi.

Pliidi kohale, katuse sisse tuleb jätta ca 30-40 cm ava, mis tuleb katta 50x60 cm plekktahvliga, mille keskel auk korstnatorule.

Pliidialus on maast 25 cm kõrgem, kahest lauatükist nurka ehitatud kast mis täidetakse liivaga pealt savikihiga.

Plekkpliidike kaetakse seina poolt püstasendis tellistega. Voodijalutsi kohale otsaseinale tuleb teha riiul toidunõudele. Põhiplaanil näidatud punktiiriga.

Voodi kõrgus maast 50 cm, et voodi alla mahuks konteiner kuivtoiduainete hoidmiseks. Lahtiselt ei saa midagi suvepunkris hoida, sest niiskus, hallitus, putukad ja närilised rikuvad kõik ära! Voodi alla tuleb ka kuiv küttepuu.

Voodipõhjaks peened, sirged rehavarre taolised kuusevarvad külg-külje kõrvale mis mitmes kohas ristipidi peene nööriga kokku punutakse... Selline paindub hästi puusa kohalt lohku. Või õhukesed lauad voodipõhjaks. Peale värskelt kuivatatud heinad mis pealt kaetud riidega mille ääred heinte alla keeratud. Selline voodi ei vaja ülestegemist, on alati sile.

Suvepunkri katuseks peened kuusevarvad või sirged noored männivarvad millel üks külg tüvepoolt otsast lapikuks tahuda. Samuti külg-külje kõrvale vaheldumisi peenem-jämedam ots. Veel parm on katuseks panna õhukesed 15-20 mm laud kui neid saada on.

Selline “katus-lagi” kaetakse pealt ruberoidi või kahekordse musta kilega, alumine äär 10-15 cm üle. Kõige peale tuleb moondamiseks kiht sammalt nagu ta maas kasvab ja veidi oksarisu, kuivand lehti.

Suvepunkri koht olgu tihnikus kuhu ei ole asja marjalisel ega seenelisel. Kes tihnikusse tikub on nuhk ja teda koheldakse vastavalt.

Loomad tunnevad punkri asukoha ära ja ei tule ligi.

Kui lahkute punkrist ainult ööseks, siis ei ole muud vaja peale kahe niidirea.

Kui aga lähete reisile pikemaks ajaks, siis peitke konteiner punkrist kaugemale ära.

Punkrisse ei tohi jääda relvi ega laskemoona.

Juurdepääsud punkrile mineerige kildmiinidega, et võimalik nuhk “jääks kohale” kuni tagasi tulete.