MILLINE PEAB OLEMA METSAVENNA LADU?

See peab olema õhu- ja niiskuskindel, rooste- ja närilistekindel, tinutatud või tsingitud raudplekist või mustast polüetüleenist nõu! Mahuga 40-60 liitrit, kujult ümargune avaga Ø 17-20 cm. Õhukindla suletava kaanega, nii et kokkupandud õlatoe ja äravõetud salvega automaatrelv sisse mahuks.

Selle nõu või konteineri tühikaal ei tohi olla üle 16 kg. Siis saab seda ladu vajaduse korral teise kohta üle viia.

Meie grupi metsavennad kasutasid ladudena tavalisi 40 l mahuga piimakanne, mis olid valmistatud tinutatud raud- või alumiiniumplekist. Neid oli poes müügil, samuti veeti nende kannudega kolhoosifarmidest piima kohalikesse koorejaamadesse. Nende transportkannude kaaned olid kummitihendiga ja pidasid kaua aastaid vastu õhukindlana. Tõenduseks näide minu oma kogemusest: 1952.a. septembris matsin Aruküla nurme äärde riigimetsa liivakünkale suure männi kõrvale piimakannu täie taluleiva kuivikuid ja karbi sprotte.

Siberist tagasi tulnud, 1968.a. septembris läksin oma ladu otsima... Mets oli maha raiutud, mehekõrgune noor mets asemele kasvanud. Suure kännu kõrval maa sess oli mu kann alles. leivakuivikud ilusad söödavad,kuid sprotikarp pundunud. Kaasaegne tehnika võimaldab toota polüetüleenist musti, silindrilisi, ca 4 mm seinapaksusega hermeetilisi konteinereid, mis sobiksid sissisõja ladudeks. Eelmainitud ladu on mõeldud metsavenna vajaduste rahuldamiseks juhul, kui ta punkrist eluga pääseb ja kogu ümbrus on vaenlase haardes nii, et ta oma abistajaid külastada ei saa ega tohigi. Selliseid “hädaabi” ladusid peab igal metsavennal olema mitu, mis on hajutatud üle tama tegevuspiirkonna. Vähemalt üks-kaks igas looduslike tõketega (väljade jõgede, või laiade teedega) eraldadtud metsamassiivis.

Ladu asukoht peab olema varjatud päeval, leitav öösel ja kuival pinnal, mida ei ohusta põhja- ega vihmavesi. Samuti eemal tiheda asustuse ja liikluse kohtadest. Ja ma rõhutan veel kord, isiklik ja ainult omaniku teada. Maasse kaevatud, hästi maskeeritud.

Iga selline konteiner-ladu peab sisaldama nii relvastust kui ka toitu.

Niisiis mida nimelt?

 1. 100 padrunit tema automaatrelvale
 2. 4 pidemetäit padruneid tema püstolile
 3. 30 padrunit optilise sihikuga püssile
 4. 2-4 käsigranaati
 5. 2 suund kildmiini antenn-lööknõel sütikuga jälitajatele lõksuks
 6. Leivakuivikuid väikestes kilekotikestes
 7. Sealiha või kalakonserve plekktoosides
 8. 10 toosi tikke, iga toos eraldi kilepakendis
 9. 2 esmaabi haavasidet steriilses pakendis
 10. 100 gr pudelike piiritust, 5 gr kaaliumperm. joodiampulle, nohu, köha, aspiriinitablette
 11. Puhtaid uusi sokke või jalarätte
 12. Üka kg suhkrut, teed, kohvi, 0,5 kg soola (kile sees)
 13. Supi keetmiseks puisteaineid: jahu, tangu, nuudleid,sarvekesi, herneid, ube, kaerahelbeid... kõike a 1 kg.

Puisteained peavad olema õhukesest pesuriidest pikkades kotikestes, täidetud vaid 2/3 kõrguseni ja täidetuna mahtuma konteineri avast vabalt sisse ja välja.

Kotikeste 1/3 tühik on nende sobitamiseks konteineris, et ei jääks kasutuid vahesid.

 1. Üka paar pesu, ninarätikuid, käterätt - kõik midugi puhtad ja kuivad.

Kõik ülalpool loetletud ained sobivad omavahel kokku. Konteineris ei tohi olla seepi, kreeme, sigarette ega tubakat.Ei kirju, pilte ega dokumente mis võiksid kedagi reeta.i