MILLEST METSAVENNAD PIDID HOIDUMA

Ründest eraomandi vastu, kaasaarvatud ka kommunistide isiklik vara.

Kättemaksust kommunistlike terroristide perekonnaliikmetele, meie ei saanud ju neid lugeda kaasvastutajaks perekonnapea või perekonnaliikme tegude eest, kui nad ei olnud kaastegelased terroris meie vastu.

Igasugu ründest rahulike elanike ja nende vara vastu, kes meid ei jälitanud ega kahjustanud.

Sellistest ettevõtmistest, mis võisid vaenlase löögialla seada metsavenna omaksed ja abistajad. Enne kui mingit objekti rünnata, peab läbi mõtlema, milliseid tagajärgi see võib tuua.

Talvised rünnakud on eriti ohtlikud, sest ei õnnestu kaduda jälgi jätmata.

Tervisele on üliohtlik külmunud toidu söömine. Nii toidu kui joogi temperatuur ei tohi olla alla + 90 C! Kuivikuid võib närida, neis on nii vähe vett, et nad ei külmu.

OHTLIKUD KATSED

Minu pika metsas elamise kestel on mul tulnud kuulda ja näha katsetest, mida minu kaaslased enda peal on proovinud.

Enn Luhtmaa: Kast võid talveks. Kaks vakka kartuleid küünlapäevani, kaks kevadeni. Ta elas talve üle, oli rasva läinud, kuid ei suutnud käia liikumatu eluviisi ja ühekülgse toitumise pärast Ta polnud võimeline põgenema kui teda oleks avastatud. Jaanipäevani põdes ta oma talveune tulemust.

Arvo Kalamees: Kuidas karu elab talve üle, maa all on ju soe.Ta ehitas omale talvepunkri sügavale maa sisse, et “soojem oleks”. Igaks juhuks ka ahjukese kui...

“Kui olin kaks ööpäeva kütmata punkris vastu pidanud, siis olid mu riided niiskeks läinud. Ma pidin hakkama kütma.” Niisiis tarkus tuli tagumikust pähe!

Meie “Kaitse Kodu” -s ja mujal on ilmunud välismaa “tarkade” “Ellujäämise kursused”. Meie ei ela taigas ega tundras ja sellised nõuanded Eestis ei kehti.

Aastatuhandeid kestnud loomuliku arengu käigus on meie organism nii palju muutunud, et meie ei saa korilase kombel toituda toorest toidust, sitikatest ja juurikatest. Tundmatute bakterite sissesöömine viib kõhutõbeni. Nii liha kui kala peab tulest läbi käima, kas keetmise, praadimise või suitsutamise teel.

Küll võib toorelt toiduks tarvitada marju, juurvilja, herneid, ube, nisu ja rukkiteri või need ära keeta lisades soola.

Kalapüük on võimalik vaid suvel ja öösel, et keegi ei näeks (Sabbe hukkumine). Samuti võib jahti pidada ainult suvel või musta maaga, varitsusest täpse üksiklasuga. Tabatud loom või lind tuleb kohe viia mõnisada meetrit eemale varjulisse kohta ja seal lahata. Muidu võib jutuda, et keegi tuleb paugu suunas ja langete ise kellegi saagiks.

Püüniste panemisega loomadele, lindudele ei tohi riskida. Kui püünis leitakse ja seda valvatakse, langete ise saagiks.

Ohtlikuks katseks tuleb lugeda ka täielikku maa all elamist, et nina üldse välja ei pista. Seda on meil proovitud ja loobuma sunnitud.

Pideva maa all elamisega kaasnevad ohud:

  1. Avastamine: kui hästi punker ka ei oleks moondatud, sulab korstna ümbert ikkagi lumi ära! Õhutorude otsad härmatuvad ja neist kerkib auru. Seda märkab iga inimene, kes punkri lähedale juhtub, läheb vaikselt ära ja teie ei tea sellest midagi kuni granaadid punkrisse visatakse!
  1. Punkrisse ehitatud käimla või konteiner hakkab haisema soojas ruumis!
  1. Korstnast väljuvad sädemed kustuvad ja langevad lumele reetes punkri asukoha. Teie aga magate maa all ega tea sellest midagi.
  1. Elades kogu aeg maa all ei näe ega kuule te midagi mis toimub väljas!

Välisõhuga kokku puutumata ja liikumata eluviisi tagajärjel teie keha mandub ja teie ei ole enam võimeline võitlema, põgenema ega külmas õhus ellu jääma.